Korzyści z zastosowania garderoby w domu

garderoba

Kiedyś posiadanie garderoby kojarzyło się z pewnego rodzaju luksusu, na który pozwalali sobie tylko wybrani. Obecnie wygenerowanie przestrzeni do porządkowania ubrań, obuwia i innych akcesoriów odzieżowych nie jest żadną fanaberią, lecz bardzo praktycznym rozwiązaniem, które można zastosować w niemalże każdym domu. Garderoba, chociaż kojarzy nam się wyłącznie z ubraniami, bardzo często służy do przechowywania również innych rzeczy, np. sprzętu narciarskiego, deski do prasowania, koszy na bieliznę itd.

Dlaczego warto zaaranżować garderobę w domu?

Garderoba to przede wszystkim miejsce, w którym można doskonale uporządkować wszystkie przechowywane rzeczy. Ubrania będą odpowiednio posortowane i uporządkowane – na wieszakach, półkach iw szufladach. Dobra organizacja pozwala na szybkie znalezienie niezbędnych ubrań, które – utrzymane w odpowiednim porządku – bardzo rzadko wymagają dodatkowego prasowania.

Jeśli możemy pozwolić sobie na większą garderobę, można w niej z powodzeniem przechowywać również inne przedmioty, np. odkurzacz, karton z ozdobami choinkowymi czy inne akcesoria, których nie używamy na co dzień.

Dzięki garderobie nie musimy przejmować się koniecznością stosowania szaf na ubrania w sypialni. To znaczna oszczędność miejsca, co bywa niezbędne w pomieszczeniach o niezbyt dużym metrażu.

Jak zaplanować garderobę w domu?

Podczas projektowania garderoby kluczowe znaczenie mają przede wszystkim wymiary pomieszczenia, którym dysponujemy. Wielkość garderoby uzależniona jest w dużej mierze od tego, ile osób będzie z niej korzystać. Jeśli planujemy garderobę dla jednej osoby w małym mieszkaniu, najczęściej możemy pozwolić sobie na wygenerowanie przestrzeni porównywalnej z dużą szafą. Jeżeli jednak dysponujemy dużym metrażem, np. w domu jednorodzinnym, garderoba może być dostosowana adekwatnie do naszych oczekiwań i możliwości. W każdym przypadku należy jednak pamiętać, że jest to wnętrze, które ma przede wszystkim spełniać funkcje użytkowe. Garderoba musi być więc praktyczne i wygodna, kwestie estetyki zwykle w tym przypadku schodzą na drugi plan.

Projekt i urządzenie garderoby warto zlecić profesjonalistom. Fachowa firma projektowa przygotuje dla nas nie tylko plan aranżacji wnętrza, ale również proponuje taki układ pomieszczenia, który najlepiej spełni nasze potrzeby.